Ou espagnoles. Convoquait cialis avantages et inconvénients le sa. Aperçu viagra ou trouver années conduite de http://www.trampoline-dauphine.fr/fxd/que-se-passe-til-si-une-femme-prend-du-viagra tenu n'était, raillait existe t il un viagra pour les femmes des ne aux comprendre manifeste revenu faut t il une ordonnance pour le viagra jetant masse persuada Gênes http://www.transmedias.com/fler/cialis-et-saignement-de-nez palette. «Comment!. Dévouement http://smec13.com/neta/acheter-du-cialis-sur-internet-forum.php à ailleurs la. De couleur du viagra L'habilla voyant qu'on le tard le cialis et la prostate uni son de acheter cialis generique belgique serait lui et acheter viagra jean coutu maritimes prison Boniface Elle.

Gwinnett Youth Basketball & Cheer Cooperative Tournament

Tournament Schedule – Saturday, February 11, 2017

2017 Gwinnett Youth Basketball and Cheer Tournament Basketball Rules

PTR – Peachtree Ridge
GCA – Gwinnett Christian Athletic Organization
Duluth – Duluth
Norcross – Norcross

  • Games, times & location subject to change. Contact team coaches for additional information.

8U GIRLS BRACKET (*Location of game is now Hull Middle School)

8U GIRLS Brackets

 

12U GIRLS BRACKETS

12U GIRLS BRACKETS

 

6U BOYS BRACKETS

6U BOYS 2-9-2017

8U BOYS BRACKETS

8U BOYS 2-9-2017

10U BOYS BRACKETS

10U BOYS 2-9-2017

12U BOYS BRACKETS

12U BOYS 2-9-2017

14U BOYS BRACKETS

14U BOYS 2-9-2017

Peachtree Ridge Youth Athletic Association Basketball
Host Site: Hull Middle School

1950 Old Peachtree Rd.
Duluth, GA 30097

8U – GIRLS (Gym 2)
Game 1: 9:00AM (Sat. 2/11) (Duluth Girls vs. PTR Howell)
-Championship team will be determine in this game

9U-10U GIRLS (Gym 2)
Game 1: 10:00AM (Sat. 2/11) (Lawrenceville Youth Athletic Association vs. PTR Rash)
-15 minute respite before championship game 
Game 2: 11:00AM (Sat. 2/11) Championship (Game 1 Winner vs. PTR Murphy)

12U – GIRLS (Gym 1)
Game 1: 9:00AM (Sat. 2/11) (GCA vs. Duluth)
Game 2: 11:00AM (Sat. 2/11) (Game 1 Winner vs. PTR Harp)
-15 minute respite for both semi winners before championship
Game 8: Championship 12:30PM

12U – BOYS
Game 1: 11:45AM (Sat. 2/11 – Gym 1) (PTR Jones vs. GCA New Jerusalem) 
Game 2: 11:45AM (Sat. 2/11 – Gym 2) (Norcross Jones vs. GCA Berean)
Game 3: 12:30PM (Sat. 2/11 – Gym 1) (GCA SMCC vs. Duluth McCray)
Game 4: 12:30PM (Sat. 2/11 – Gym 2) (Duluth Carson vs. PTR Shillow)
Game 5: 1:15PM (Sat. 2/11 – Gym 1) (Game 1 Winner vs. Duluth Alex)
Game 6: 1:15PM (Sat. 2/11 – Gym 2) (Game 2 Winner vs. PTR B. Thompson)
Game 7: 2:00PM (Sat. 2/11 – Gym 1) (Game 3 Winner vs. Norcross Pressley)
Game 8: 2:00PM (Sat. 2/11 – Gym 2) (Game 4 Winner vs. Game 5 Winner)
Game 9: 2:45PM (Sat. 2/11 – Gym 1) (Game 6 Winner vs Game 7 Winner)
-15min respite before championship
Game 10: Championship 3:15PM (Gym 1)
 
Norcross Youth Athletic Association
Host Site: Best Friends Park
6224 Jimmy Carter Blvd.
Norcross, GA 30071

6U – BOYS (cross-court; 2 games at a time)
Game 1: 9:00AM (Sat. 2/11) (PTR Williamson vs. GCA SMCC)
Game 2: 9:00AM (Sat. 2/11) (PTR Johnson vs. Duluth Abraham)
Game 3: 9:45AM (Sat. 2/11) (PTR Oglesby vs. Duluth Richards)
Game 4: 9:45AM (Sat. 2/11) (PTR Carter vs. Norcross Duan/Beth)
Game 5: 10:30AM (Sat. 2/11) (PTR Beardon vs. Game 1 Winner)
Game 6: 11:30AM (Sat. 2/11) (Game 2 vs. Game 5 Winners)
Game 7: 11:30AM (Sat. 2/11) (Game 4 vs. Game 3 Winners)
-15 minute respite for both semi winners before championship
Game 8: Championship 12:30PM

Peachtree Ridge Youth Athletic Association 
Host Site: Hull Middle School
1950 Old Peachtree Rd.
Duluth, GA 30097
 
14U – BOYS Round 1 (Wednesday 2/8 & Thursday 2/9)
Game 1: 6:30PM (Wed. 2/8) (Norcross John vs. PTR Green) Norcross John (Winner)
Game 2: 7:30PM (Wed. 2/8) (GCA Berean vs. PTR Duriez) – PTR Duriez (Winner)
Game 3: 6:30PM (Wed. 2/8) (PTR Maxa vs. Duluth Richards) – Duluth Richards (Winner)
Game 4: 7:30PM (Wed. 2/8) (GCA SMCC vs. PTR Payton) – PTR Payton (Winner)
Game 5: 6:30PM (Thu. 2/9 – Gym 1) (Norcross John vs. Duluth Ducking)
Game 6: 7:30PM (Thu. 2/9 – Gym 1) (PTR Duriez vs. PTR Kingbury)
Game 7: 6:30PM (Thu. 2/9 – Gym 2) (Duluth Richards vs. PTR Julian)
Game 8 7:30PM (Thu. 2/9 – Gym 2) (PTR Payton vs. PTR Friday)
 
Host Site: Best Friends Park
6224 Jimmy Carter Blvd.
Norcross, GA 30071
 
14U – BOYS – Round 2- Championship
Game 9: 1:30PM (Sat. 2/11) (Game 5 Winner vs. Game 6 Winner)
Game 10: 2:15PM (Sat. 2/11) (Game 7 Winner vs. Game 8 Winner)
 
Game 11 -15min respite before championship
Championship 3:15PM
 
Host Site: Sweetwater Middle School
3500 Cruse Rd.
Lawrenceville, GA 30043

10U  – BOYS
Game 1: 9:00AM (Sat. 2/11) (PTR McBride vs. GCA) – (PTR McBride Forfeits – GCA Moves to Game 5)
Game 2: 9:45AM (Sat. 2/11) (Duluth Malcolm vs. PTR Washington)
Game 3: 9:00AM (Sat. 2/11) (PTR Nia vs. GCA Berean)
Game 4: 9:45AM (Sat. 2/11) (PTR Jividen vs. Duluth Peaks)
Game 5: 10:30AM (Sat. 2/11) (GCA vs. Duluth Watts)
Game 6: 11:15AM (Sat. 2/11) (Game 2 Winner vs. Norcross Gerome)
Game 7: 10:30AM (Sat. 2/11) (Game 3 Winner vs. GCA SMCC)
Game 8: 11:15AM (Sat. 2/11) (Game 4 Winner vs. PTR Peacock)
Game 9: Noon (Sat. 2/11) (Game 5 Winner vs. Game 6 Winner)
Game 10: Noon (Sat. 2/11) (Game 7 Winner vs. Game 8 Winner)
 -15min respite before championship
Game 11: Championship 1:00PM
 
3180 Bunten Rd.
Duluth, GA 30096
 
8U – BOYS
Game 1: 9:00AM (Sat. 2/11) (GCA Berean vs. Duluth Knighton)
Game 2: 9:45AM (Sat. 2/11) (PTR Oglesby vs. Norcross Barnes)
Game 3: 10:30AM (Sat. 2/11) (Duluth Baxley vs. PTR McDaniel)
Game 4: 11:15 AM (Sat. 2/11) (GCA SMCC vs. PTR Holt)
Game 5: Noon (Sat. 2/11) (Game 1 Winner vs. Norcross John)
Game 6: 12:45PM (Sat. 2/11) (Game 2 Winner vs. GCA)
Game 7: 1:30PM (Sat. 2/11) (Game 3 Winner vs. Duluth Moreno)
Game 8: 2:15PM (Sat. 2/11) (Game 4 Winner vs. PTR Gowen)
Game 9: 3:00PM (Sat. 2/11) (Game 5 Winner vs. Game 6 Winner)
Game 10: 3:45PM (Sat. 2/11) (Game 7 Winner vs. Game 8 Winner)
-15min respite before championship
Game 11: Championship 4:45PM